ZŠ Tachov, Kostelní - Domů

Plánujeme

Mohli jste zažít

Roušky pro žáky 2.stupně i ve výuce

Od pátku 18.9.2020 jsou povinné roušky pro žáky 2. stupně  i ve výuce . Každý žák bude každý den do školy vybaven minimálně 2 kusy roušek. Roušky bude mít uloženy v igelitovém sáčku a použije je dle potřeby.

DŮLEŽITÉ - ROUŠKY!

Od čtvrtka 10.9.2020 platí povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách budov včetně škol. Žáci budou vybaveni do školy dvěma kusy roušek v igelitovém sáčku. Do školy vstupují s nasazenou rouškou. Roušku nosí po celé budově mimo kmenovou třídu.

Omezení vstupu rodičů do školní budovy

Od 4.9,2020 se striktně omezuje vstup rodičů do školní budovy. Rodiče mohou vstoupovat do budovy ve vyjímečných případěch, pouze vchodem pro zaměstnance, s ochranou úst a nosu a po předchozím nahlášení v kanceláři školy. Ihned u vchodu se zapíší do knihy návštěv a použijí desinfekci rukou. Je zakázán volný pohyb po budově. Toto omezení platí do odvolání.

Práce s přírodninami žáky velmi bavila, na výrobcích je to vidět. Roztomilí Makovníčci s 5.B přivítali podzim.

Po prázdninách se žáci 5.B radují z povedených zeměkoulí - učivo z vlastivědy zopakováno při pracovních činnostech.

Ve čtvrtek 10.9. si žáci 6.A užili seznamovací den. Poznali výchovnou poradkyni, metodika prevence, zjistili, s jakými problémy se na ně mohou obracet.

Letos se opět podařilo nashromáždit spousty krmiva, psích konzerv, pamlsků, hraček a úklidových prostředků. Vybrala se rekordní částka 4000 korun, za kterou si útulek pořídí to, co potřebuje. Děkuju všem dětem a rodičům, kterým není lhostejné utrpení a samota týraných pejsků a ukázali svou laskavost a soucit. FOTO

17.2. proběhlo školní kolo recitační soutěže. V okresním kole nás budou reprezentovat Eliška Pelešková, Ester Scharnaglová, Kateřina Kubátová a Míša Kliková. 17.3. jim budeme držet palce. Foto

Středeční odpoledne si děti užívaly v tělocvičně.

Workshop pro školy s autorem televizních KRYSÁKŮ Cyrilem Podolským. Poutavý způsob, jak si rozšířit znalosti z okruhu českého jazyka, výtvarné a mediální výchovy a vyzkoušet si práci filmového animátora.

Středa, čtvrtek a pátek nám na Bublavě rychle utekly. Věnovali jsme se lyžování celé dny! Rozlyžoval se Honza S., Nikola Š. i Martin V.. Někteří poprvé vyjeli kotvou.

Krušnohor nás vyslyšel, a tak jsme se v úterý ráno probudili opravdu na horách! Déšť se v noci změnil ve sníh ( napadlo asi 10 cm), a to nám stačilo k velké radosti.