ZŠ Tachov, Kostelní - Víte, že ...?

Kvalita ovzduší

V pondělí 5.10.2020 se uskutečnil projektový den pro 4. a 5. ročníky. Výukový pořad pana Libora Marka s názvem Magičtí Lucemburkové přenesl žáky do 14. a 15. století. Součástí byla i ukázka zbroje a zbraní. Po videoprojekci žáci vyplnili pracovní list. Na závěr si vybrali obrázek a dotvořili ho podle fantazie. Načerpané informace žáci využijí v hodinách vlastivědy.

Práce s přírodninami žáky velmi bavila, na výrobcích je to vidět. Roztomilí Makovníčci s 5.B přivítali podzim.

Po prázdninách se žáci 5.B radují z povedených zeměkoulí - učivo z vlastivědy zopakováno při pracovních činnostech.

Workshop pro školy s autorem televizních KRYSÁKŮ Cyrilem Podolským. Poutavý způsob, jak si rozšířit znalosti z okruhu českého jazyka, výtvarné a mediální výchovy a vyzkoušet si práci filmového animátora.

Čtvrťáci a páťáci si poslední předvánoční den užili na expedicí do středověku s panem Liborem Markem. Mohli se proletět hradem, vyzkoušet brnění a zbroj, ochutnat sladkou kaši. Zajímavosti o oblíbené pohádce Tři oříšky pro Popelku přispěli k vánoční náladě.

Žáci si v knihovně povídali o bajkách. Pořad Mazaný jako liška se jim líbil.

Dnes 16.října jsme šli na dopravní hřiště. Bylo nás 10. Půjčila jsem si koloběžku a kolo. Bylo to velice zábavné, zopakovali jsme si značky a taky jsme se projeli. Ale dnes nebylo úplně vhodné počasí, protože pršelo a byla zima. Cestou nazpátek jsme si nasbírali listy na PČ.

Zapsala Markéta Tylková

Dnes 16. října jsme šli na dopravní hřiště. Byla zima, počasí bylo podzimní a poprchávalo. Na dopravním hřišti byla legrace. Jezdil jsem na kole a na vestě jsem měl číslo 2. Hodně dětí jezdilo na kole, nějaké děti i na koloběžce. Bylo nás 10 a při cestě zpět jsme sbírali listy na PČ.

Zapsal Vendelín Sommer

Fotogalerie je zde.