Mobilní planetárium

5. 06. 2023 | 2022-2023

Dne 2.6. 2023 k nám do školy zavítal lektor Jan Haken s mobilním planetáriem. Pro žáky měl připravené naučné  programy o vesmíru.
Pro některé mladší žáky to byly informace zcela nové, ale ti starší si zopakovali a upevnili znalosti z přírodovědy a fyziky.
Prvňáčci se do vesmíru vydali se zvířátky, druháci a třeťáci viděli program Astronomie pro děti. Pro žáky čtvrté a páté třídy byl připraven program Neuvěřitelný vesmír, pro žáky z druhého stupně program Původ života.
Pro všechny bylo příjemné ve dne ležet pod hvězdnou noční oblohou a sledovat pohyb planet. To vše nám bylo umožněno díky dataprojektoru se zrcadlem, který promítal obraz uvnitř kopule mobilního planetária.
Tento projekt nadchl a zaujal nejen děti, ale i pedagogy,
Více fotografií najdete ve fotogalerii.

© 2023 FineNet – Na netu v pohodě